Projektový den Velikonoce

28.03.2024

27. března jsme zahájili zevrubnou velikonoční přípravu, do které se zapojila celá škola. Týmy složené z různě starých žáků si postupně prošly různými aktivitami, kde se jejich členové nejen dozvídali nové informace o samotných Velikonocích, ale i tvořili, dělali pokusy, zejména ovšem spolupracovali a pomáhali mladším spolužákům. Během projektového dne zvládli uplést pomlázku, ozdobit vejce různými metodami, procvičit si anglická slova týkající se Velikonoc, vyrobit velikonoční ozdoby, namalovat návrh kraslice, provést fyzikální a chemické pokusy s vejci, nazdobit věnec, vypočítat velikonoční matematické úlohy, ozdobit perníčky, procvičit si morseovku a zjistit, kde se Velikonoce vlastně vzali a proč je ta Škaredá středa vlastně tak škaredá. Je až k neuvěření, že jsme to během jednoho dopoledne všechno stihli. Ale jelikož děti jely celou dobu na plný plyn, mohly si po skončení odnést domů své krásné velikonoční výrobky a zahájit zasloužené prázdniny.

Na video se můžete podívat ZDE.